Tipy, jak připravit poklad k bojovce
Přemýšlíte, jak připravit dětem poklad na konci bojovky? A co do něho dát?
Do tohoto článku jsem sepsala jak při přípravě pokladů k bojovkám a únikovkám uvažuji a pro inspiraci vypsala co vše můžete do pokladu dát.
Mrkněte na video kde jsem popsala co vše děti našli na konci pirátské bojovky, kterou jsme hráli na narozeninové oslavě.
Do čeho poklad dát?
Tady se fantazii meze nekladou, ale předem chci říci, ať myslíte při přípravě nádoby i na to, co do ní pak budete dávat. Aby se Vám nestalo, že bude nádoba malá a nebo naopak příliš velká.
Co lze použít jako nádobu na poklad?
-
sklenici
-
krabici od bot
-
krabičku od čaje
-
dřevěnou krabičku
- plastová krabička
- košík
Papírové krabičky můžete i různě nabarvit a podle tématu bojovky ozdobit.
Pokud není v bojovce nějak specifikováno, můžete si připravit i mapu k pokladu, pro zajímavější vzhled opalte konce papíru.
Pokud si pořídíte truhličku, na kterou můžete dát i visací zámek, můžete toho využít a děti při plnění úkolů musí získat klíč. (A nebo číselný kód k číselnému zámku).
U únikovek ráda využívám krabici na kterou nalepím prázdná okénka kódu a děti mají za úkol správně napsat číselný kód.
Co do pokladu schovat?
Nejlépe vy víte, co vaše děti může v pokladu potěšit. Je super, když poklad nějak přímo souvisí s bojovkou - třeba u podzimní bojovky Pomoz zvířátkům připravit se na zimu - se jako odměna nabízí nějaké oříšky a jablíčka, která děti zvířátkům darují. A například čokoládové mince se skvěle hodí k pirátské bojovce.
Pro inspiraci jsem Vám vypsala několik tipů:
- Medaile (u většiny našich stezek a bojovek jsou součástí produktu) - doporučuji černobílé, které si děti mohou vybarvit samy (nebo připravte jen čisté kolečka z tvrdého papíru na provázku a děti si je samy pomalují dle libosti).
- Sladkost - pokud chystáte bojovku v létě, dejte si pozor, aby se sladkosti v horku neroztopily. Použijte něco, čemu horko zase tak nevadí a nebo můžete někoho pověřit a poklad schová, až budete ke konci bojovky. V létě, při našich hledacích stezkách, dáváme dětem, které mají správné odpovědi, zmrzliny, které přinesu z mrazáku.
- Zdravé mlsání (oříšky, sušené ovoce).
- Upečená dobrota (muffiny, dortík).
- Omalovánky - tematické omalovánky určitě potěší malé umělce.
- Nafukovací balónky.
- Bublifuk.
- Drobná hračka (autíčko; plastové zvířátko; vajíčko, co se z něj něco vyklube).
- Drobná společenská hra - pexeso, kvarteto, Dooble.
- Jojo.
- Čisté tričko a fixy na textil - děti si mohou trička pomalovat.
- Korálky na výrobu náramků.
- Tetovačky.
Na závěr bych chtěla ještě říct, že poklad nemusí být z mnoha věcí, děti pak mají zbytečně roztříštěnou pozornost. A jestli budete dělat stezky a bojovky pravidelně a začnete s velkým pokladem, budou ho očekávat i příště a mohly by být zklamané, kdyby nebyl tak velký. Takže stejně jak se vším i zde platí pravidla - všeho s mírou. :)
Tip. ráda kombinuji do odměň nějakou malou sladkost a následně něco, s čím se děti následně chvilku zabaví samy, přece jen během bojovky vynaložíte hodně přímé pozornosti dětem a je fajn si dát pak chvilku oddych.
Hledáte bojovku pro děti mrkněte na naše:
Pokud máte už větší děti, které rady luští zkuste naše únikovky: